9 Lightning 10 2 1 7 8:30 7
10 Cracovia 10 1 1 8 9:26 4

KOLEJKA 09/06/08

REMIS W DEBIUCIE LIGOWYM

W pierwszym ligowym wystepie druzynaEAGLES Over-32 zremisowala 1-1 z Vikings. Mecz mial wyrownany przebieg i gra prowadzona byla w duzym tempie. Obie druzyny walczyly do koncowego gwizdka i wynik meczu byl sprawa otwarta do ostatniej minuty meczu. Bramke dla Orlow dajaca prowadzenie w 12 min. zdobyl Bogdan Zurowski, ktory mocnym plasowanym strzalem z przed pola karnego pokonal bramkarza gosci. Poczatkowe 30 minut to przewaga EAGLES ktore zepchnelo rywali do obrony. Wyrownujaca bramka padla w ostatniej minucie pierwszej polowy kiedy to Vikings wyprowadzilo kontre i po bledzie obroncow napastnik rywali nie dal szans dobrze broniacemu Markowi Kruczkowi. Druga polowa meczu miala podobny przebieg jak pierwsze 45 minut.. EAGLES mial lekka przewage a goscie nastawili sie na kontry. Nasi zawodnicy stwarzali zagrozenie pod bramka rywali ale brakowalo celnego strzalu na bramke. Po jednym z rzutow wolnych wykonywanych przez Zurowskiego bliski zdobycia gola byl grajacy trener Robert Juszczyk lecz pilka przeleciala nad poprzeczka. W 74 min. powinna pasc bramka dla Orlow lecz wysmienitej sytuacji sam na sam nie wykorzystal Stanislav Medvec. W koncowce meczu gra sie zaostrzyla i sedzia, ktory popelnil kilka bledow podczas spotkania musial pokazac kilka zoltych kartek dla zawodnikow obu druzyn. Vikings mecz konczylo w 10 po tym jak w 88 min. druga zolta kartke zobaczyl obronca gosci. Mecz pomimo rozpaczliwych atakow Orlow w koncowce meczu zakonczyl sie remisem 1-1.

KOLEJKA 09/11/08

PIEKNA POSTAWA ORLOW W MECZU O PUNKTY
W zaleglym meczu I kolejki ktory rozegrany zostal w czwartek wieczorem EAGLES Over-32 pokonal 3-2 Green White. Mecz mial ciekawy przebieg, duzo bylo z obu stron strzalow na bramke i jak na ta kategorie wiekowa gra prowadzona byla w szybkim tempie. Pierwsza polowa meczu miala wyrownany charakter do 25 min. pozniej Orly dyktowaly warunki na boisku. Nasza druzyna stworzyla kilka groznych akcji pod bramka Grenn White i Gurgul mial 3 wysmienite sytuacje bramkowe.Tylko dzieki dobrym interwencja bramkarza gospodarze moga zawdzieczac bezbramkowy remis do przerwy. Po przerwie zgomadzeni widzowie zobaczyli jeszcze ciekawsza gre i 5 bramek. Wynik spotkania otworzyl w 62 min. Mariusz Ciborowski, ktory w sytuacji sam na sam pokonal bramkarza naszych rywali. Gol zostal zdobyty w czasie gdy jeden z rywali lezal na boisku a jego koledzy czekali ze Orly wybija pilke na aut. Zdobyta bramka honoru naszej druzynie nie przyniosla ale nasi zawodnicy po wznowieniu gry pozwolili natychmiast rywalom na zdobycie wyrownania za co otrzymali gromkie brawa od publicznosci i rywali. To byl przyklad wspanialej postawy godny do nasladowania. Pozniej optyczna przewage mial EAGLES czego udokumentowaniem byla przepiekna bramka zdobyta z rzutu wolnego. W 75 min. tuz przed polem karnym faulowany byl grajacy trener Juszczyk a pilka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Bogdana Zurowskiego wpadla w samo "okienko". To juz druga przepiekna bramka tego zawodnika w ligowych zmaganiach. Chwile pozniej byl juz remis. Przeciwnicy wykonywali rzut wolny prawie z polowy boiska i nasi obroncy popelnili blad w kryciu. Dluga mocno bita pilka spadla wprost na glowe pilkarza Green White i Marek Kruczek byl bezradny. Orly po stracie gola natychmiast przyspieszyly gre i przeciwnicy zaczeli popelniac bledy. Ataki naszej druzyny przeprowadzane byly przede wszystkim prawa strona boiska gdzie Medevec byl nie do upilnowania. To wlasnie w 81 min. po akcji tego zawodnika prawa strona boiska pilke otrzymal Zurowski i idelanie podal na glowe Januszowi Gurgulowi, ktory zdobyl jak sie pozniej okazalo zwycieska bramke. Na 4 minuty przed koncem meczu Ciborowski mial szans na podwyzszenie wyniku ale bramkarz gospodarzy popisal sie dobra interwencja. Mecz zasluzenie wygrala 3-2 druzyna EAGLES. Po tym zwyciestwie Orly awansowaly na 3 pozycje w tabeli.

KOLEJKA 09/20/08

KOLEJNE TRZY PUNKTY ORLOW
Over-32 zdobyla komplet punktow, natomiast pozostale druzyny doznaly wysokich porazek. Druzyna EAGLES Over-32 wygrala 3-2 z Lions, ktory byl gospodarzem meczu. Spotkanie moglo sie podobac, bylo duzo ciekwaych akcji, strzalow na bramke, dobrych interwencji bramkarzy i padly ladne bramki.Juz w pierwszej akcji meczu Mariusz Ciborowski zdobyl prowadzenie dla Orlow. Ukraincy wyrownali bardzo szybko bo juz w 4 min. meczu. Na kolejna bramke kibice czekali do 9 min. kiedy to bramkarza gospodarzy pokonal Pawel Andrzejski. Ten sam zawodnik podwyzszyl wynik na 3-1 zdobywajac kolejna bramke w 21 min. Lions caly czas atakowalo a Orly czekaly na kontry ktore byly bardzo grozne. W drugiej polowie nasi pilkarze mieli kilka sytuacji na podwyzszenie wyniku lecz zabraklo skutecznosci. Na 10 minut przed koncem meczu gospodarze strzelili kontaktowa bramke lecz EAGLES madrze grajac w koncowce spotkania potrafil utrzymac korzystny wynik

KOLEJKA 09/22/08

REMIS Z LIDEREM
Po ciekawym meczu EAGLES Over-32 zremisowal 1-1 z Calisia Over-32, liderem tabeli. Obie druzyny w derbowym pojedynku zaprezentowaly walecznosc, chcialy wygrac i spotkanie moglo sie podobac. Orly do przerwy prowadzily 1-0 po bramce strzelonej w 27 min.z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem okazal sie Bogdan Zurowski, ktory musial trzykrotnie podchodzic do pilki i powtarzac rzut karny. Po stracie bramki lider rozgrywek zdecydowanie zaatakowal i zepchnal Orlow do obrony lecz nie potrafil stworzyc klarownej sytuacji bramkowej. W drugiej polowie Calisia natarla z jeszcze wiekszym impetem a EAGLES nastawil sie na gre z kontry. W 47 min. rywale mogli zdobyc bramke kontaktowa lecz pilke z lini bramkowej w ostatnim momencie wybil obronca Orlow. Po kolejnych 4 minutach kolejna okazje mieli gospodarze meczu ale tym razem swietna interwencja popisal sie Marek Kruczek broniac mocne uderzenie z ostrego kata. Nasza druzyna odpowiadala kontrami ale zabraklo naszym zawodnikom skutecznosci pod bramka rywali. Bramka wyrownujaca padla w 67 min. po rzucie roznym wykonywanym przez Calisie. Nasi obroncy byli malo zdecydowani przy tym stalym fragmencie gry i pilka w zamieszaniu wpadla do bramki Orlow. Koncowe 10 minut to obustronne ataki i kilka niewykorzystanych sytuacji po obu stronach. Orly do ostatniego gwizdka sedziego probowaly pokonac bramkarza gospodarzy ale sztuka ta im sie nie udala. W kolejnym ligowym meczu EAGLES zmierzy sie w sobote 27 wrzesnia o godz; 5 P.M.z druzyna Schwaben, ktora bedzie gospodarzem spotkania.

KOLEJKA 10/04/08

EAGLES PANY
Pojedynki derbowe na calym swiecie zawsze rzadza sie swoimi prawami i sa to zazwyczaj spotkania ktore dostarczaja duzo emocji i maja specyficzny przebieg. Nie zawsze wygrywaja faworyci i to jest wlasnie najwiekszy urok derbowych pojedynkow. Do meczu derbowego doszlo w rozgrywkach oldboyow gdzie Cracovia znierzyla sie w sobotnie popoludnie z EAGLES Over-32. Zdecydowanym faworytem spotkania byly Orly ktore bardzo dobrze prezentuja sie w rozgrywkach ligowych i sa wyzej w tabeli od rywali. Poczatek meczu zapowiadal duze emocje i walke obu zespolow o komplet punktow. Pierwsi bramke strzelili rywale wykorzystujac fatalne zagranie Zurowskiego, pilke przejal napastnik Pasow i popedzil na bramke Orlow. Bedac sam na sam nie dal szans Kruczkowi na obrone i prowadzenie objeli rywale. Po starcie gola w zespole Orlow zapanowala nerwowosc i bylo duzo niecelnych podan i zagran. Bliski wyrownania w 9 min. byl Ciborowski ale dobra interwencja popisal sie bramkarz gospodarzy. Po chwili Cracovia mogla podwyzszyc wynik meczu kiedy to plaskim mocnym strzalem z 30 m. rywale probowali zaskoczyc naszego bramkarza, ktory w ladnym stylu obronil ten grozny strzal. EAGLES odpowiedzail natychmiast i w 14 min. Gurgul strzelal z lini pola karnego lecz zbyt lekko aby zaskoczyc bramkarza rywali. Kolejna dobra okazje na zdobycie wyrownania mial w 21 min. Dziaban ale znow bramkarz Cracovii dobrze interweniowal. Najlepsza okazje w pierwszej polowie na zdobycie gola dla Orlow mial w 30 min. Andrzejski kiedy znalaz sie w  sytuacji sam na sam i nie ptrafil pokonac bramkarza, ktory sparowal pilke na rzut rozny. Do przerwy w derbach prowadzila 1-0 Cracovia. Poczatek drugiej polowy to zdecydowane ataki gospodarzy i nasz bramkarz dwukrotnie bronil grozne strzaly rywali. Orly w tym okresie gry oddaly incjatywe i czekaly na kontre. W 53 min. meczu mialo miejsce decydujace wydarzenie spotkania. Orly rozpoczynaly gre od rzutu wolnego z wlasnego pola karnego lecz pilke wybil napastnik gospodarzy za co ujrzal zolta kartke a ze byla to juz jego druga kartka w tym spotkaniu to sedzial pokazal mu czerwony kartonik. Od tego momentu Orly przyspieszyly gre i opanowaly przebieg boiskowych wydarzen. Oslabieni rywale dzielnie bronili sie do 64 min. kiedy to Bogdan Zurowski plaskim strzalem tuz przy slupku wrescie pokonal bramkarza Pasow. Po dwoch kolejnych minutach bylo juz 2-1 dla EAGLES a bramke zdobyl Pawel Andrzejski wykorzystujac sytuacje sam na sam. Wynik spotkania w 69 min. ustalil Janusz Gurgul , ktory po bledzie srodkowego obroncy po raz trzeci pokonal bramkarza rywali. Koncowka meczu to spokojna gra Orlow aby utrzymac korzystny wynik. W meczu derbowym EAGLES pokonal 3-1 Cracovie. Za tydzien o 4 P.M. Orly beda podejmowac na Triton Collage zespol Concordii. Stawka meczu bedzie pierwsze miejsce w tabeli.

KOLEJKA 10/11/08

MECZ NIEWYKORZYSTANYCH SYTUACJI
Na boisku Triton Collage w sobotnie poploudnie doszlo do pojedynku na szczycie w lidze oldboyow. Druzyna EAGLES Over-32 podejmowala lidera rozgrywek zespol Concordii. Poczatek meczu nalezal do gosci ktorzy grajac pierwsze 10 minut w 9 zawodnikow calkowicie zaskoczyli Orlow. Pierwsza akcja rywali w 3 min. meczu i obejmuja oni prowadzenie. Nasz prawy obronca nie upilnowal napastnika gosci, ktory w pelnym biegu wpadl w pole karne i mocnym strzalem po ziemi pokonal Kruczka. Jeszcze nasi zawodnicy nie uporzadkowli gry po starcie bramki a juz w 5 min. przegrywali 2-0 po kolejnym bledzie prawego obroncy, ktory zamiast wybijac pilke na aut probowal podawac do bramkarza. Pilke przejeli rywale i nie mieli klopotow aby pokonac po raz drugi bramkarza Orlow. Od tego momentu nasza druzyna zaczela grac choc gra byla szarpana i toczyla sie w srodku pola. Optyczna przewage mial EAGLES a rywale czekali na kontry. Pierwsza swietna okazje do zdobycia kontaktowego gola mial w 12 min. Andrzejski ale jego mocny strzal byl niecelny. Chwile pozniej Dziaban nie opanowal pilki i z 2 m. nie trafil do pustej bramki. Przewaga EAGLES rosla coraz bardziej a rywale madrze sie bronili i czesto faulowali w srodkowej strefie boiska. Rywale po jednej z kontr mogli w 20 min. podwyzszyc wynik meczu ale swietnie interweniowal Kruczek. Po chwili w  22 min. wydawalo sie iz bramka dla Orlow musi pasc ale Gurgul strzelajac pilke glowa trafil z 5 m. w bramkarza rywali. Byla to wymarzona sytuacja bramkowa. Napor Orlow nie ustawal i w 29 min. po kapitalnym strzale Zurowskiego z 30 m. pilka odbila sie od poprzeczki. Ten sam zawodnik w 36 min. minimalnie przestrzelil z 17 m. po sprytnie rozegranym rzucie wolnym. Do przerwy prowadzila 2-0 Concordia choc to Orly byly lepsza druzyna. Druga polowa meczu to juz zdecydowana przewaga EAGLES i znow kilka nie wykorzystanych sytuacji. Po przedarciu sie Dziabana w 46 min. przez obroncow gosci jego strzal bramkarz wybil na rzut rozny. Nastepna grozna akcja Olrow w 51 min. powinna sie zakonczyc bramka ale strzal z 6 m. Gurgula bramkarz obronil nogami i gola nie bylo. Swoja szanse na bramke mieli rowniez rywale ale mocny strzal z ostrego kata w 59 min. Kruczek pewnie obronil. Pieknym podaniem w 65 min. popisal sie Zurowski, ktory idealnie podal do Juszczyka, ktory lobem probowal pokonac bramkarza ale pilka odbila sie od poprzeczki. Kontaktowa bramka dla Orlow padla w 75 min. meczu kiedy to Robert Juszczyk bedac w sytuacji sam na sam pokonal bramkarza lidera rozgrywek. Do wyrownania zabraklo czasu i EAGLES bedac lepszym zespolem przegral 1-2 z Concordia.

KOLEJKA 10/18/08

BLYSKAWICA ROZBITA
W pojedynku derbowym rozegranym w sobotnie popoludnie na Triton Collage EAGLES Over-32 pokonalo 4-0 zespol Blyskawicy Over-32. Poczatek spotkania to lekka przewaga Orlow ktore wiecej utrzymywaly sie przy pilce i probowaly stworzyc sytuacje bramkowe. Dobra gra zespolu zostala nagrodzona w 25 min. meczu kiedy to ladna bramke zdobyl Janusz Gurgul popisujac sie swoimi umiejetnosciami pilkarskimi. Po stracie gola Blyskawica uzyskala optyczna przewage lecz nie poptrafila zaskoczy bramkarza i oborncow EAGLES. Do przerwy bylo 1-0 dla Orlow. Poczatek drugiej czesci spotkania to duza przewaga Orlow ktore po strzalach Pawla Andrzejskiego w 44 min oraz 50 min. prowadzily 3-0. Pozniej nasza druzyna kontrolowala przebieg wydarzen boiskowych i caly czas byla w posiadaniu pilki. Rywale probowali kontratakow lecz obroncy EAGLES zapobiegali natychmiast groznym sytuacja. Na 4-0 w 65 min. podwyzszyl po ladnej  akcji calego zespolu Grzegorz Tarapacz. Po stracie czwartej bramki rywale ograniczyli sie juz tylko do obrony swojej bramki i czasem probowlai kontratakowac. W sobotnich derbach Orly zasluzenie wygraly 4-0.

KOLEJKA 10/25/2008

SKUTECZNY NAPASTNIK POTRZEBNY OD ZARAZ
Zespol EAGLES Over-32 przegral we wtorek wieczorem 0-1 z druzyna Green White w zaleglym spotkaniu A.H. Metropolitan Soccer League. Orly przez cale spotkanie posiadaly incjatywe i mialy kilka szans bramkowych. Niestety zabraklo precyzji i skutecznosci w stworzonych sytuacjach pod bramka rywali. Druzyna trenera Juszczyka miala optyczna przewage, dluzej utrzymywala sie przy pilce a rywale nastawili sie na zmasowana obrone i czekali na kontry. W pierwszej polowie EAGLES mial 4 okazje do objecia prowadzenia lecz pilka minimalnie mijala swiatlo bramki lub strzaly byly za slabe aby zaskoczyc bramkarza gosci. Rywale mieli w pierwszej czesci spotkania jedna okazje bramkowa lecz Kruczek pilke po mocnym kasliwym strzale pewnie sparowal na rzut rozny. W drugiej polowie obraz gry nie ulegl zmianie i nasza druzyna dominowala na placu gry jednak nasi pilkarze nadal nie potrafili pokonac bramkarza Green White. Strzaly naszych zawodnikow byly niecelne lub za slabe i latwo padaly lupem golkeepera gosci. Na 10 min. przed koncem meczu rywale przeprowadzili kontre zakonczona strzalem na bramke Orlow, pilka odbila sie od naszego obroncy i po rykoszecie wpadla do bramki obok bezradnego Kruczka. Do konca meczu EAGLES uporczywie dazyl do wyrownania ale skutecznosc naszych pilkarzy tego wieczoru byla fatalna. W koncowce mogly i powinny pasc co najmniej 2 bramki dla Orlow. Po meczu wielu zmarnowanych sytuacji EAGLES Over-32 ulegl 0-1 Green White.

KOLEJKA 11/04/2008

LITEWSKIE KONTRATAKI
W zaleglym spotkaniu ligowym druzyna EAGLES Over-32 po ciekawym meczu ulegla 2-3 zespolowi Liths. Poczatek meczu nie zapowiadal porazki Orlow ktore z animuszem ruszyly do ataku. Przez pierwsze 15 min. nasza druzyna kontrolowala przebieg gry i dluzej utrzymywala sie przy pilce. Udokumentowaniem tej przewagi byla bramka w 16 min. ktora zdobyl pieknym strzalem z 25 m. grajacy trener Robert Juszczyk. Po zdobyciu gola kibice czekali na kolejne bramki w wykonaniu Orlow lecz to rywale trafiali do bramki. W ciagu pieciu minut nasza druzyna stracila 3 gole. Dwa pierwsze trafienia byly po kontrach a trzecia bramka padla po rzucie wolnym i braku asekuracji bramkarza przez obroncow. To bylo zabojcze 5 minut w wykonaniu Litwinow. Tuz przed przerwa Zurowski mogl zdobyc bramke kontaktowa lecz minimalnie przestrzelil. Na poczatku drugiej polowy w polu karnym sfaulowany zostal Gurgul i rzut karny pewnie wykorzystal Bogdan Zurowski. Pozniej Orly groznie atakowaly i bliskie byly wyrownania lecz skutecznosc naszych zawodnikow byla mizerna. Litwini nastawili sie na gre z kontry i tylko dzieki udanym interwencjom Marka Kruczka wiecej bramek dla rywali nie padlo.Po szybkim i ciekawym meczu EAGLES przegral 2-3 z druzyna Liths.