Indoor 2013 AAC Eagles B - Tesla

DZIECI GO KOCHAŁY

Historia działalności polonijnego sportowego klubu AAC Chicago Eagles ma już ponad 72 lata. Jest to okres pełen sukcesów i wspaniałych osiagnięć sportowych i organizacyjnych, które są wizytówką nie tylko klubu ale również chicagowskiej polonijnej społeczności. Piękną kartą bogatej historii „Orłów” jest praca z młodzieżą, szkolenie dzieci i troska o ich wychowanie w duchu patriotycznym. Niełatwego zadania zorganizowania pierwszych drużyn młodzieżowych w klubie Eagles podjął się w roku 1959 Tadeusz Mocny. Był on całowicie oddany pracy z dziećmi, często z własnych prywatnych funduszy organizował wyjazdy na mecze, opłacał sędziów, boiska, kupował zawodnikom sprzęt piłkarski. Wszystkich traktował tak jak własnych synów. Wszyscy w klubie wiedzieli że w samochodzie pana Mocnego zawsze jest pełno dzieciaków, które zawoził na treningi i na spotkania ligowe.

W stworzeniu pierwszych drużyn juniorskich pomagali mu państwo Wojtiukowie oraz działacz klubowy pan Jaworski. Z początkiem 1960 roku powstaje przy klubie AAC Eagles pierwsza grupa młodzieżowa i rozpoczyna działalność Akademia Piłkarska AAC Chicago Eagles. Przez pierwszy rok istnienia zespół juniorów rozgrywa tylko spotkania towarzyskie, przybywa coraz wiecej zawodników i dzięki pracy trenerskiej Aleksandra Wojtiuka -  były zawodnik klubu, pózniejszy prezes -  poziom piłkarski młodych adeptów podnosił się z każdym miesiącem. Dobrze kierowana i zarządzana przez pana Mocnego sekcja młodzieżowa w krótkim czasie zaczyna odnosić znaczące sukcesy
.AAC CHICAGO EAGLES
  W styczniu 1961 roku drużyna juniorów AAC Eagles debiutuje w rozgrywkach ligowych i ku zaskoczeniu wszystkich zajmuje III miejsce w South Section. W kolejnym roku „Młode Orły” są już na pierwszym miejscu w lidze i wygrywają finał o mistrzostwo Chicago, co sprawia iż drużyna przystęuje do rozgrywek na szczeblu stanu Illionis. Zespół w tej bardzo prestiżowej rywalizacji finiszuje na wysokim III miejscu. Podobnie jak starsi koledzy bardzo dobrze grają trampkarze AAC Eagles, którzy wygrywają wiele pojedynków często bardzo wysoko. W roku 1963 trenerem juniorów zostaje Tadeusz Skotarek, który przez kolejne 8 lat prowadzi „Orły” do wspaniałych sukcesów. W pierwszym roku pracy drużyna juniorów AAC Eagles wygrywa ligowe rozgrywki, zdobywa mistrzostwo Chicago i stanu Illinois. W Juniorskich Mistrzostwach USA zajmuje III miejsce.  Trampkarze grają również wspaniale i wygrywają tytuł mistrzowski w North Section. Kolejne długie lata działalności pełne były wspaniałych sukcesów, tytułów mistrzowskich i pucharów.
  Prasa amerykańska i polonijna często pisała o wyczynach „Młodych Orłów”, wszyscy dostrzegali wspanaiłą pracę z młodzieżą na czele której stał Tadeusz Mocny. Sukcesy mile zaskoczyły wszystkich działaczy, kibiców, Zarząd Klubu, oraz inne polonijne organizacje. Doceniając trud i ogromną pracę menadżera Akademii Piłkarskiej pan Mocny został zaproszony do pracy w Zarządzie Klubu i przez kilka długich lat był członkiem Rady Dyrektorów. W roku 1985 Tadeusz Mocny otrzymał od Illinois State Soccer Association wyróżnienie Meritorious Services Award i na stałe zapisał się w historii amerykańskiego soccera. Zmarł w Chicago 1 marca 1993 roku w wieku 82 lat. AAC CHICAGO EAGLES