American Athletic Club of Chicago "EAGLES" - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Losowa galeria

USASA MIDEWST FINAL 2009
Ładowanie...

LINIKI

 Mecze na żywo przez Internet, nie tylko piłkarskie
  

 

Wyszukiwarka

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 185, wczoraj: 144
ogółem: 715 588

statystyki szczegółowe

SIATKARSKIE TRADYCJE

 

 

AAC CHICAGO EAGLES

Piękną i bogatą kartą w historii klubu sportowego AAC Chicago Eagles jest działalność i sukcesy męskiej drużyny siatkarskiej, która w latach 70-tych ubiegłego stulecia odnosiła znaczące sukcesy nie tylko w Chicago ale również w stanie Illinois. Początki siatkówki w USA datuje się na rok 1896 kiedy to odbyła się pierwsza oficjalna gra pokazowa, która miała miejsce w czasie konferencji dyrektorów YMCA. Wówczas nadano jej oficjalną nazwę volleyball, ale dopiero w 1916 roku dopracowano jej przepisy czego dokonał Robert C. Cullom. Siatkówka obecnie jest bardzo popularnym sportem uniwersyteckim, amerykańskie drużyny narodowe kobiet i mężczyzn zaliczane są do ścisłej czołówki światowej.

 

AAC CHICAGO EAGLES

Początki siatkówki w klubie Eagles związane są z osobą Jacka Pawlaka, który wraz z Markiem Zioło i Wladkiem Szymborskim chcieli założyć polską drużynę siatkarską. Po dołączeniu do nich kilku innych entuzjastów i przy wsparciu pana Adamczyka na początku 1972 roku w klubie Eagles powstała pierwsza polonijna drużyna siatkarska w Chicago. Początkowo grano tylko mecze towarzyskie, które cementowały skład i podnosiły umiejetności całego zespołu. W 1973 roku drużyna AAC Chicago Eagles przystąpiła do rozgrywek ligi dzielnicowej, która niespodziewanie wygrała. W kolejnym roku „Orły” zasłużenie awansowały do ligi stanowej, jednocześnie dalej grając w rozgrywkach dzielnicowych. W kolejnych latach siatkarze Eagles wygrywali kilka razy obie ligowe rywalizacje, a największym sukcesem drużyny był awans do Finałów Mistrzostw USA. 
 

 

AAC CHICAGO EAGLES

Piękne siatkarskie tradycje w klubie Eagles nadal są kultywowane przez braci Artura i Benka Ciszków. Są oni synami zawodnika Janusza Ciszka, który grał w latach 70-tych w pionierskiej druzynie „Orłów”. W roku 2008  bracia Ciszkowie przy wsparciu klubu reaktywują działalność siatkarskiej drużyny AAC Eagles i przystepują do rozgrywek Polonijnej Ligi Siatkówki, w której to już od pięciu sezonów występuje zespół z białym orłem na piersi. Pan Janusz Ciszek w miarę możliwości jest na każdym ligowym spotkaniu siatkarzy Eagles.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Tabela ligowa

Inne rozgrywki » I liga

Wyniki

Brak danych.

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.