Mecze na żywo przez Internet, nie tylko piłkarskie

ogółem: 537 844

statystyki szczegółowe

SEZON 2012/13

I KOLEJKA
W minioną niedzielę 4 listopada wystartowały po raz ósmy rozgrywki Polonijnej Ligi Siatkówki w Chicago. W rozgrywkach bierze udział drużyna AAC Eagles, która w pierwszym meczu sezonu dość gładko i bez większej walki przegrała 0-2 w setach z zespołem Vantage Law Firm. W drugim niedzielnym spotkaniu kibice zobaczyli wyrównany pojedynek, w którym BH Valley po tie-breaku 2-1 pokonało Midway Grinding. Ostatni mecz pierwszej kolejki rozgrzał publiczność i był dobrym widowiskiem. Aktualny mistrz drużyna Zaxid po dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie meczu uległa 0-2 w setach zespołowi Russian Bears.

Wyniki I kolejki PLS
AAC Eagles – Vantage  Law Firm 0-2 (19-25, 11-25)
Midway Grinding – BH Valley 1-2 (18-25, 25-17, 13-15)
Russian Bears – Zaxid 2-0 (28-26, 25-22)

II KOLEJKA
Druga kolejka Polonijnej Ligii Siatkówki przyniosła  niespodziankę , bowiem ubiegłoroczny mistrz Zaxid poniósł  już druga porażkę z rzędu, nie zdobywając punktu. Przypomnijmy punktację: zwycięstwo w setach 2-0 daje trzy punkty; zwycięstwo 2-1 dwa punkty; przegrana 1-2 jeden punkt i przegrana 0-2 zero punktu. Pomimo niezmienionego niemal zupełnie  składu z ubiegłego sezonu, siatkarze tej drużyny nie byli w stanie pokonać beniaminka  BH Volley, ani zdobyć choćby seta.  Latynoscy zawodnicy grający w zespole beniaminka, świetnie  uzupełniają skład i potrafią wziąć ciężar gry na siebie. Atomowy serwis  jak i ataki tych zawodników wymuszały  seryjne błędy przeciwników, co okazało się kluczem do zwycięstwa 2-0 ( 26-24; 26-24).Licznie zgromadzona publiczność  nagradzała gromkimi barwami udane zagrania beniaminka. Pozostałe dwa spotkania również przyniosły rozstrzygniecie w dwóch partiach.
W drugiej serii spotkań w  Polonijnej Lidze Siatkówki młoda drużyna AAC Eagles przegrała w setach 0-2 z Russian Bears. "Młode Orły" były tylko tłem na boisku dla bardziej doświadczonej i lepiej zgranej drużyny Rosyjskich Niedzwiadków. Rywale przewyższali zespół Eaglesa pod każdym względem i zasłużenie wygrali ten pojedynek.

Wyniki II kolejki PLS
BH Volley - Zaxid 2-0 (26-24; 26-24)
AAC Eagles –Russian Bears 0-2 (18-25; 18-25)
Vantage Law Firm – Midway Grinding 2-0 (25-15; 25-17)

III KOLEJKA
Drużyna siatkarzy AAC Eagles w III kolejce Polonijnej Ligii Siatkówki pokonała w 2-0 w setach zespół Midway Grinding. "Orły" w niedzielnym spotkaniu zagrały na miarę swoich możliwości i wygrały zasłużenie. W pierwszym secie rywale tylko na początku starali się nawiązać walkę z mlodą drużyną Eagles, która wygrała tego seta 25-18. Druga odsłona pojedynku należała już całkowicie do "Orłów" i zakończyła się wynikiem 25-15. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna aktualnego mistrza Zaxid pokonując po ciekawym i dramatycznym meczu 2-1 zespół Vantage Law Firm. Samodzielnym liderem tabeli został zespół Russian Bears, który pokonał 2-0 drużynę beniaminka tegorocznych rozgrywek BH Volley.

Wyniki III kolejki PLS
Zaxid - Vantage Law Firm 2-1 (25-20, 25-27, 15-13)
Russian Bears-BH Volley 2-0  (25-17, 25-13)
AAC Eagles – Midway Grinding 2-0 (25-18, 25-15)

IV KOLEJKA

C
zwarta kolejka rozgrywek Polonijnej Ligii Siatkówki przyniosła wiele emocji i wrażeń, począwszy od pierwszego spotkania. Otóż w pierwszym meczu zespół AAC Eagles – po nie najlepszym początku sezonu (ponieśli dwie porażki0 – staje na wysokości zadania i pokonuje ubiegłorocznego mistrza Ligii, drużynę Zaxid 2-1. Pierwsza odsłona  należała do zawodników  Zaxid (27-25), mimo ze przegrywali tą partie 15-20. Druga partia  to już koncertowa gra zespołu Eagles, który w końcówce wykazał się  „zimną krwią” i wygrał tego seta ( 29:-27). Tie-break należał do AAC  Eagles (15:10) .To drugie zwycięstwo „orłów” które pozwoliło  m awansować na trzecią pozycję w tabelki, po czterech kolejkach. Drugie niedzielne spotkanie  zgromadziło komplet widzów na trybunach, którzy mogli oglądać bardzo zacięte spotkanie pomiędzy beniaminkiem BH Volley Vantage Law Firm 0-2  (23-25, 22-25). Prowadzenie w tym  meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz jedna, to druga drużyna obejmowała prowadzenie, z tym że Vantage potrafił końcówki setów przechylić na swoją korzyść i tym samym umocnić swoją pozycję w czołówce tabeli. W ostatnim spotkaniu  nie było niespodzianki. Russian Bears pokonało w dwóch partiach najsłabszy zespół rozgrywek Midwey Grinding INC  2-0 (25-16; 26-24) i nadal pozostają niepokonanym zespołem, w dodatkju  bez straty seta.

V KOLEJKA
Drużyna AAC Eagles po dramatycznym i emocjonującym meczu pokonała 2-1 w setach latynoski zespół BH Volley. Rywale okazali się wymagającym przeciwnikiem, któego dopingowała liczna grupa kibiców. Pierwszego seta wygrali latynosi, drugiego na swoją korzyść roztrzygnął Eagles. W dramatycznym tie-breaku młoda drużyna AAC Eagles zagrała bardzo dobrze i wygrała zasłużenie całe spotkanie. "Orły" po tym zwycięstwie umocniły się na III miejscu w tabeli rozgrywek. W rozgrywkach po pierwszej części zasadniczego sezonu nastąpi teraz miesięczna przerwa, kolejne spotkania odbędą się w niedzielę 6 stycznia.

Wyniki V kolejki PLS :
BH Volley – AAC Eagles 1-2  (26:24, 25:27, 13:15)
Midway Grinding – Zaxid 1-2 (21:25, 26:24, 8:15)
Vantage Law Firm – Russian Bears 1-2 (22:25, 27:25, 7:15)

VI KOLEJKA
Po miesięcznej przerwie wznowiła rozgrywki Polonijna Liga Siatkówki. Niepokonany lider – Russian Bears wygrali kolejne spotkanie i umicnili się na czele tabeli. Spotkaniem kolejki był pojedynek wicelidera Vantage Law Firm z bardzo dobrze spisującymi się młodymi siatkarzami AAC Eagles. Przyniósł on iskierke nadziei drużynie AAC Eagles. Pomimo porażki w tie-braku z drużyną Vantage Law Firm 1-2 (25-23; 21-25; 13-15) biało-czerwone “orły” prezentują wysoki poziom. Ta młoda i bardzo ambitna drużyna od dwóch sezonów gra w playoff-ach i wszystko wskazuje na to, ze tegoroczni finałowi rywale będą musieli wzbić sięna wyżyny, aby ich pokonać .
Wciąż nie może się odnaleźć ubiegłoroczny zwycięzca ligi, drużyna Zaxid. Pomimo przebudowanego składu (trzech nowych zawodników) nie potrafiła wygrać seta ze świetnie spisującymi się Russian Bears 0-2  (19-25; 24-26) i w chwili obecnej zajmuja przedostatnia pozycje w tabeli.
Trzecie spotkanie dnia przyniosło zwycięstwo drużynie BH Volley, która pokonała w dwóch partiach Midwey Grinding Inv.  2-0 (25-18; 25-21). Midwey Grinmding Inc. nadal pozostaje  bez wygranej w tych rozgrywkach.

Oto wyniki VII kolejki i aktualna tabela:
Zaxid – Russian Bears  0-2  (19-25; 24-26)
. BH Volley – Midway Grinding   2-0 (25-18; 25-21)
AAC Eagles – Vantage Law Firm 1-2 (25-23; 21-25; 13-15)

VII KOLEJKA
W siódmej klejce Polonijnej Ligi Siatkówki pierwszej porażki doznał lider rozgrywek – Russian Bears. Pogromcą „niedźwiadków” został młody zespół Eagles, które  tym roku sprawił już kilka miłych niespodzianek. Walka była wyrównana, pierwszy set padł łupem Eagles, drugi dla Russian Bears, którzy  w tie-breaku prowadzili 13-12, ale kolejne trzy piłki wygrali siatkarze AAC Eagles.
- Trenujemy regularnie, spotykamy się także poza boiskiem,  budujemy silną drużynę, jesteśmy coraz lepi – powiedział po meczu lider zespołuBenek Ciszek. - Gramy  niemal niezmienionym składem, chociaż doszło do nas dwóch zawodników – środkowy Przemek Lenart i 20-letni Paweł Janas, który przyjechał  Polski. Dzisiejszy mecz był trudny, ale udało się, Cieszymy się z wygranej.
Dodać do tego można, że dzięki tej wygranej Eagles jest już blisko awansu do czołowej czwórki w play off. Awans do decydującej  fazy rozgrywek zapewniły sobie na razie Russian Bears i Vantage Law Firm. Kolejną niespodzianką kolejki była porażka B-H Volley  z ZAXIDEM po zażartej , wyrównanej walce. ZAXID, obrońca tytułu z ub. ,sezonu. dzięki tej wygranej zachował  jeszcze cień szansy na awans do finałowej czwórki.

Oto wyniki i aktualna tabela
B-H Volley – ZAXID 1-2 (25-27, 25-21, 15-17)
Eagles – Russian Bears 2-1 ( 25-23, 21-25, 15-13)
Midway Grinding Inc – Vantage Law  0-2 (20-25, 20-25)

VIII KOLEJKA
Drugiej porażki doznał lider w ósmej kolejce Polonijnej Ligi Siatkówki. Tym niemniej  zarówno Russian Bears, jak i Vantage Law mają już zapewniony awans do play off. Bardzo blisko finałowej czwórki są także AAC  Eagles i B-H Volley. Oba te zespoły ( w tej kolejności) mają 4 punkty przewagi na ZAXID. Ale mistrz poprzedniego sezonu jeszcze się nie poddaje – wygrał kolejny mecz i ma wciąż minimalne szanse na awans do play off.

AAC Eagles – Midway Grinding inc. 2-0 (25-17, 15-15)
Vantage Law – ZAXID 0-2 (22-25, 25-27)
Russian Bears – B-H Volley 1-2 (25-22, 19-25, 4-15)

IX KOLEJKA
W przedostatniej kolejce sezonu w Polonijnej lidze Siatkówki pierwsze miejsce przed play-off zapewnili sobie Russian Bears. Obok Rosjan w decydującej fazie  ma zapewniony udział także Vantage Lawe. Natomiast o pozostałe dwa miejsca walczą trzy drużyny – B-H Volley, AAC Eagles i Zaxid. Udanie finiszuje Zaxid, który jeśli wygra w ostatniej kolejce  z najsłabszym zespołem -  Midway Grimnding inc, to wskoczy do czwórki, pomimo iż jeszcze w połowie rozgrywek nikt nie dawał ub. rocznemu mistrzowi szans. O czwartym miejscu zadecyduje prawdopodobnie  pojedynek Eagles z B-H Volley. Wygrany awansuje, a pokonany zapewne spadnie na piata pozycje.
Oto wyniki i aktualna tabel

Russian Bears – Midway Grinding Inc 2-1 (23-25, 25-19, 15-9)
AAC Eagles- Zaxid 0-2 (17-25, 25-27)
Vantage Law Firm – B-H Volley 2-1 (27-25, 25-19, 15-7)

X KOLEJKA
W niedzielę dobiegł  końca regularny sezon w Polonijnej Lidze Siatkówki. Ostatnia kolejka miała wyjaśnić, które zespoły – obok Russian Bears i Vantage Law Firm – zakwalifikują się do decydującej fazy rozgrywek, do finałowej czwórki. Jak było do przewiedzenia trzecie miejsce   wywalczył Zaxid, który bez problemów pokonał najsłabszy zespół – Midway Grin fing Inc.  O czwarte miejsce w ostatnim pojedynku dnia walczyły zespoły AAC Eagles i BH Volley.
Spotkanie niezwykle zacięte – po pierwszym, wygranym przez Eagles secie, wydawało się, ze bliżej awansu są „orły”. Ale drugiego seta po dramatycznej końcówce wygrał  BH Volley 27-25 i to załamało Eagles, który oddał tie-break bez większej walki. Tak więc Eagles odpadł z dalszej rywalizacji, chociaż jeszcze w drugiej fazie rozgrywek był niemal pewny awansu. Obok Eagles,  poza play of pozostał zdecydowany outsider – Midway Grindng Inc. To jedyne polonijne zespoły, pozostałe bowiem to: rosyjski Russian Bears; amerykański Vantage Law, zAś dwa dalsze to mieszanki: meksykańsko-polska w  BH Volley i ukraińsko-litewska w Zaxid.
Za tydzień pierwsze półfinały:  Russian Bears – BH Volley i Vantage Law – Zaxid. Gra toczyć się będzie do trzech wygranych setów. Pocz. godz. 11.30 a.m. .

Oto wyniki i końcowa tabela regularnego sezonu
Vantage Law Firm – Russian Bears, 0-2 (10-25, 22-25).
Midway Grinding Inc. – Zaxid 0-2 (22-25, 22-25)
AAC Eagles – BH Volley 1-2 (25-20, 25-27, 6-15)

PLAY OFF SEZONU 2012/13
Pierwsze mecze półfinałowe w Polonijnej Lidze Siatkówki, które odbyły sie w niedzielę, przyniosły wiele emocji i wrażeń. Co prawda w pierwszym pojedynku drożyną Russian Bears z łatwością pokonała BH Volley w trzech partiach, natomiast drugi mecz przyniósł rozstrzygnięcie dopiero w piątej partii. Otóż ubiegłoroczni finaliści, drużyna Zaxid oraz Vantage Law Firm (byla Soma), w tym roku spotkały sie w polfinale. Obie drużyny pokazały wspaniałą grę w obronie jak i ataku. Zarówno po jednej  jak i drugiej stronie siatki królował spryt i doświadczenie, choć drużyna Zaxid potrafiła przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę,  wygrywając w tie-breaku 15-13 a cale spotkanie 3-2. Mecze rewanżowe i okazja do rewanżu już w najbliższą niedziele
BH Volley – . Russian Bears  0-3 (21-25, 16-25, 19:–25)
Vantage Law Firm -. Zaxid – 2-3 (23-25, 17-25, 25-18, 25-16, 13-15)

W wyniku rewanżowych spotkań półfinałowych w play off Polonijnej Ligi Siatkówki, awans do wielkiego finału uzyskały Russian Bears i Vantage Law Firm. Awans lidera po regularnym sezonie -  Russian Bears był  do przewidzenia -  przed tygodniem „rosyjskie niedźwiadki” gładko uporały się z BH Volley 3-0,a w niedzielnym rewanżu wygrały również w trzech partiach.Natomiast niezwykle dramatycznie przebiegała rywalizacja ukraińskiego Zahid z Vantage Law Firm. Pierwszy mecz wygrał Zahid 3-2 a  w rewanżu -  po niezwykle dramatycznym przebiegu  – lepszy okazał się Vantage Law Firm, pomimo iż po trzech setach przegrywał 1-2. Tak więc końcowy wynik 3-2 dla Vantage Law Firm. W setach po obu spotkaniach  remis 5-5 i dopiero bilans małych punktów  z obu tych spotkań zadecydował. O trzy małe punkty lepszy okazał się Vantage Law Firm  i on zagra o pierwsze miejsce w Russian Bears.
Oto wyniki rewanżowych pojedynków półfinałowych:

Vantage Law Firm – Zahid 3-2 (25-22, 18-25, 23-25, 25-22, 15-13)
Russian Bears – BH Volley 3-0 (25-20, 25-156 25-22)
W  niedzielę 24 lutego najpierw  spotkaniu o III miejsce spotkają się: Zahid – BH Volley, a następnie o I miejsce: Russian Bears – Vantage Law Firm.

FINAŁY SEOZNU 2012/13
Dużym zainteresowaniem cieszyły się niedzielne finały w play off Polonijnej Ligu Siatkówki. Widownia w Franklin Park Community Center wypełniona była do ostatniego miejsca. Pierwszy pojedynek – o trzecie miejsce wygrał ukraiński Zahid, który po pięciosetowej, zażartej walce pokonał BH Volley 3-2 (25-20, 25-15, 18-25, 20-25, 15-12). Nieoczekiwanie mniej emocji przyniosła walka o złoto  – uważany  za faworyta, lider po regularnym sezonie – Russian Bears gładko przegrali w trzech setach z amerykańskim Vantage Law Firm 0-3 (16-25, 19-25, 20-25). Tak więc „rosyjskie niedźwiadki” nie wywalczyły nawet seta, a przecież w półfinale na odmianę nie stracili seta, wygrywając dwukrotnie po 3-0 z  BH Volley. Jedna z przyczyn zdecydowane słabszego występu Russian Bears była z pewnością kontuzja rozgrywającego  Juri Łysenki. Zespół przy jego braku nie potrafił znaleźć właściwej recepty na prowadzenie gry.
Po zakończeniu gier wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Chicago Wojciech Kwiatek i wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce plażowej – Bartosz Bachroski przekazali trofea dla najlepszych