1. Russian Bears    10    21    17-8    518-484    +34
2. Zaxid UA          10    19    13-8    466-448     +18
3. Vantage              10    16    12-11    505-429    +76
4. AAC Eagles       10    15    13-13    535-492    +43
5. Lowell Foods   10    10    8-15     425-472    -49
6. Fedmoxvel       10      9    8-16      417-539

PLAY-OFF

Pierwsze półfinałowe pojedynki w play off Polonijnej Ligi Siatkówki nie przesądziły o układzie par finałowych. W pierwszym meczu tylko w pierwszym secie górowali siatkarze AAC Eagles, później kontrole przejęli Russian Bears i wygrali całe spotkanie 3-1. Bardzo wyrównany był drugi pojedynek. Początkowo zanosiło się na gładką wygraną Zaxidu, który w pierwszej partii wprost rozgromił rywala. Ale później gra się wyrównała i dwa następne sety padły łupem Vantage. Czwarta partia po zaciętym przebiegu dla Zahidu i także ti-break dla tego zespołu, ale w nieznacznym stosunku 15-13. Zatem końcowy rezultat – 3-2 dla Zaxidu UA.

Oto wyniki pierwszych spotkań 1/2 finału:
Zaxid UA – Vntage 3-2  (25:11, 22:25, 19:25, 25:23, 15:11)
Russian Bears – AAC Eagles 3-1 (17:25, 25:18, 25:18, 25:21)

Rewanżowe spotkania w półfinałach play off w Polonijnej lidze Siatkówki zakończyły się sensacyjne. Faworyt do finału i złota – Russian Bears przegrali 1-3 z AAC Eagles. Pierwszy mecz wygrały wprawdzie „niedźwiadki” także 3-1, ale w łącznym wyniku obu spotkań przegrały trzema małymi punktami. Po raz pierwszy historii swych startów w tej lidze,  AAC Eagles awansował do finału. W sezonie regularnym Russian Bears byli bezkonkurencyjni, prowadzili nawet pięcioma punktami, ale w walce op finał odpadli. Pozostanie im pojedynek o brąz, w którym zmierza się z Vantage. Drugi rewanżowy pojedynek pomiędzy Vantage i Zahid UA był jeszcze bardziej zacięty i wyrównany.Ostatecznie wygrał Vantage 3-2, ale do awansu do walki o złoto zabrakło mu dwóch małych punktów! A więc w rywalizacji dwóch spotkań, po dziesięciu setach walki o dwie wygrane piłki lepsi okazali się siatkarze ukraińskiego Zahidu UA. A co byłoby,, gdyby w małych punktach było równo? Wtedy wzięto by pod uwagę wyniki pomiędzy tymi zespołami w sezonie. O dziwo – także wypadły one idealnie na remis – 2-0 i 0-2 i remis w małych punktach. W takim wypadku decyduje wyższa pozycja na koniec sezonu , a tę miał Zahid UA.

Oto wyniki rewanżowych spotkań półfinałowych:
AAC Eagles – Russian Bears 3-1 (20-25,25-22,25-20,25-15)
awans małymi punktami AAC Eagles
Vantage – Zahid UA 3-2 (25-19, 17-25, 25-17, 23-25, 15-10)
awans małymi punktami Zahid UA

W niedzielę 9 lutego najpierw pojedynek o III miejsce: Russian Bears – Vantage, godz. 11.30 a.,m., a następnie mecz o I miejsce: AAC Eagles – Zahid US, ok. godz. 1.30 p.,m., po czym nastąpi ceremonia zakończenia sezonu z rozdaniem trofeów.

FINAŁ SEZONU
Drużyna siatkarzy AAC Chicago Eagles została Mistrzem Polonijnej Ligii Siatkarskiej w Chicago. "Orły" podtrzymały wspaniałe tradycje z lat 70-tych ubiegłego stulecia gdy siatkarze z białym orłem na koszulkach brylowali nie tylko na parkietach w Chicago ale i na amatorskich mistrzostwach USA. W spotkamiu finałowym sezonu 2013/14 "Orły" po dramatycznym i emocjonującym meczu pokonały 3-2 (25-21, 25-20, 21-25, 23-25, 20-18) ukraiński Zahid UA. W tie-breaku Ukraińcy prowadzili już 11-5, a obie drużyny miały w sumie 10 piłek meczowych. MVP meczu finalowego został Jarosław Świgoń (AAC Eagles). Skład drużyny AAC Chicago Eagles w sezonie 2013/2014: Szymon Gierut, Bartek Filipek, Grzegorz Rachwalski, Mateusz Toczek, Tomek Łoś, Przemek Lehnert, Benedict Ciszek, Jarosław Świgoń,  Paweł Janas. Zespół AAC Eagles w historii swoich startów w tej lidze po raz pierwszy nie tylko dotarł do finału, ale i wygrał go. Drugie miejsce dla Zahid UA, trzecie dla Vantage, a dopiero czwarte dla Russian Bears. Spotkania o III miejsce ne rozegrano, gdyż z powodu licznych kontuzji zawodników rosyjskie „niedźwiadki” zrezygnowały z gry.
Wyróżnienia za cały Sezon 2013/14:
* Najlepszy rozgrywający – Harshil Thacker (Russian Bears)
* Najlepszy środkowy – Cordt Withum (Zahid UA)
* Najlepszy atakujący – Nils Dauburs (Russian Bears)
* Najlepszy libero: Daniel Wnęk (Vantage)
* Najlepszy zagrywajacy: Kris Berzins (Vantage)

Ostatecznie wygrał Vantage 3-2, ale do awansu do walki o złoto zabrakło mu dwóch małych punktów! A więc w rywalizacji dwóch spotkań, po dziesięciu setach walki o dwie wygrane piłki lepsi okazali się siatkarze ukraińskiego Zahidu UA. A co byłoby,, gdyby w małych punktach było równo? Wtedy wzięto by pod uwagę wyniki pomiędzy tymi zespołami w sezonie. O dziwo – także wypadły one idealnie na remis – 2-0 i 0-2 i remis w małych punktach. W takim wypadku decyduje wyższa pozycja na koniec sezonu , a tę miał Zahid UA.
AAC Eagles – Russian Bears 3-1 (20-25,25-22,25-20,25-15) (1-3), awans małymi punktami AAC Eagles
Vantage – Zahid UA 3-2 (25-19, 17-25, 25-17, 23-25, 15-10 (2-3), awans małymi punktami Zahid UA

Rewanżowe spotkania w półfinałach play off w Polonijnej lidze Siatkówki zakończyły się sensacyjne. Faworyt do finału i złota – Russian Bears przegrali 1-3 z AAC Eagles. Pierwszy mecz wygrały wprawdzie „niedźwiadki” także 3-1, ale w łącznym wyniku obu spotkań przegrały trzema małymi punktami. Po raz pierwszy historii swych startów w tej lidze,  AAC Eagles awansował do finału. W sezonie regularnym Russian Bears byli bezkonkurencyjni, prowadzili nawet pięcioma punktami, ale w walce op finał odpadli. Pozostanie im pojedynek o brąz, w którym zmierza się z Vantage. Drugi rewanżowy pojedynek pomiędzy Vantage i Zahid UA był jeszcze bardziej zacięty i wyrównany.

Zaxid UA – Vntage 3-2