13:30 27 K&B Innovation 2 : 1 Russian Bears

12:30 30 K&B Innovation 0 : 2 AAC Eagles
13:30 31 Your Ad Here 0 : 2 CSM Fastener

12:30 34 K&B Innovation 0 : 2 Your Ad Here

11:30 33 AAC Eagles 2 : 0 Your Ad Here
12:30 34 CSM Fastener 0 : 2 Russian Bears
13:30 35 Zaxid 2 : 0 K&B Innovation

PLAY-OFF
Pierwsze półfinałowe spotkania w Polonijnej Lidze Siatkówki potwierdziły, iż prymat po rundzie zasadniczej CSM Fastener nie był przypadkowy. Siatkarze tego zespołu w pierwszym półfinałowym pojedynku nie dal i szans AAC Eagles, wygrali gładko 3-0 i przed rewanżem są już pewnymi finalistami. Eagles podbudowany ostatnimi dobrymi wynikami, nie miał  jednak  wystarczającej ”amunicji”, by powstrzymać rozpędzonego lidera. W drugim meczu, niezwykle zaciętym i widowiskowym (po 10 i więcej wymian na zdobycie punktu) Your Ad Here pokonał Russian Bears 3-2. Emocje były do końca. Pierwsze dwa sety padły łupem „niedźwiadków” - główne z powodu fatalnego odbioru piłki przez przeciwinika. Pomimo opuszczenia  boiska w trakcie meczu przez  Marcina Dybki, jednego z najlepszych zawodników ligi, gra Your Ad Here stopniowo zaczęła się poprawiać. Zaczął funkcjonować blok, obserwowano serie  bombowych uderzeń serwisowych, zespół zaczął grac bardziej zadziornie. Trzecia partia to walka punkt za punkt. Tak zresztą był odo końca. Ostatecznie wygrał Your Ad  Here, ale w rewanżu wszystko jeszcze jest możliwe.

Oto wyniki pierwszych spotkań półfinałowych:
CSM FASTENER – AAC EAGLES 3-0
YOU AD HERE – RUSSIAN BEARS 3-2

Rewanzowe pólfinałowe pojedynki w play off Polonijnej Ligi Siatkówki zakończyły sie zgodnie z oczekiwaniami. Do wielkiego finału, czyli pojedynku o końcowy  triumf w tym sezonie awansowali faworyci – CSM Fastener i Your Ad Here. W pierwszym niedzielnym rewanżu, Your Ad Here w trzech setach wygrał z Russian Bears. Wynik 3-0 sugerować może wysoką przewagę zwycięzców, ale poszczególne sety były zacięte i wygrane nieznaczne przez Your Ad Here. Rosyjskie „niedźwiadki” miały kilkakrotnie w poszczególnych setach przewagi, ale w krytycznych momentach siatkarze Your d Here potrafili odrobić straty. W drugim meczu już po pierwszy m secie, wygranym przez CSM Fastener sprawa awansu do finału została przesądzona (pierwszy pojedynka wygrali bowiem Fastener aż 3-0). Tym niemniej walka trwała do końca, a III i IV set były wyrównane. W czwartej partii w grze CSM widać było oznaki nerwowości, Eagles w końcówce tej partii wyrównał na 23-23 i zanosiło sie na to, że rozstrzygnięcie padnie dopiero w piątym secie. Tak się jednak nie stało. Obu zespołom należą się słowa uznania za ambitną walkę do samego końca.
Tak więc w spotkaniu o I miejsce spotkają się: CSM Fastener – Your Ad Here; a o III miejsce: Russian Bears – AAC Eagles.
Spotkania finałowe – w najbliższą sobotę 5 lutego, o godz. 5 p.m.  Najpierw mecz o III miejsce, później oficjalne otwarcie, a następnie pojedynek o złoto.

Wyniki rewanżowych spotkań półfinałowych
Your Ad Here – Russian Bears 3-0 (25-23, 25-21, 25-22)
AAC Eagles – CSM Fastener 1-3 (18-25, 14-25, 26-24, 23-25)

FINALY

Sobotnimi finałami play off zakończył się kolejny sezon w Polonijnej Lidze Siatkówki. Tytuł wywalczył zespół „Your Ad Here”. To już piąty tytuł z rzędu tego zespołu., który wcześniej występował pod inną nazwą. W wielkim finale o pierwsze miejsce Your Ad Here pokonał faworyta – amerykańskim team CSM Fastener 3-1. W meczu o trzecie miejsce Russian Bears wygrali z AAC Eagles 3-2.
Na początek spotkanie o III miejsce: Russian Bears - Eagles. Pierwsze dwa sety dość łatwo wygrane przez Eagles, co stanowiło pewną niespodziankę, ale trzeba przyznać, że „niedźwiadki” w ym okresie popełniały mnóstwo błędów. Gdy rosyjski team zaczął grać lepiej, sytuacja odwróciła się.  Z każdą chwilą przewaga Russian Bears uwidoczniała się coraz bardziej, a tie-break był już tylko formalnością. Wystarczy powiedzieć, że od stanu 8-6 dla Russian Bears, siatkarze Eagles zdobyli tylko jeden punkt, ulegając ostatecznie w piątej partii 7-15.
Pojedynek o złoto rozpoczął się kilka minut po 9. wieczorem i stał na zdecydowanie wyższym poziomie niż poprzednie spotkanie. Było to ciekawe widowisko, pełne długich wymian, serii obron i zaskakujących ataków. O końcowym sukcesie zadecydowało  w dużym stopniu to o czym rozmawiałem w szatni z Marcinem Dytką – gra zespołowa. Każdy po prostu dołożyl swoją cegiełkę. W Your Ad Here nie było tym razem słabych punktów i tym wyraźnie przewyższali rywali.