WYCHOWANEK ORŁÓW NA TESTACH W FINLANDII

• autor: ADMIN2000, 2014-02-11 21:33

Wojciech Wójcik, który jest wychowankiem AAC Chicago Eagles w poniedziałek rozpoczął treningi z fińskim FC Ilves. 21-letni polski napastnik, który posiada także amerykańskie obywatelstwo, szuka nowego klubu po tym, jak nie został wybrany w SuperDrafcie MLS. Urodzony 31 maja 1992 roku w Dąbrowie Tarnowskiej Wójcik ma 193 cm wzrostu i waży 95 kg. Swoją karierę zaczynał w AAC Eagles, nastepnie w  akademii piłkarskiej Chicago Fire, a w 2010 roku z Elmwood Park High School trafił do Bradley University. Przez cztery lata reprezentował swoją uczelnię w uniwersyteckiej lidze NCAA, notując w ostatnim roku gry sześć goli i 14 asyst. FC Ilves przygotowuje się do startu rozgrywanej systemem wiosna-jesień Ykkönen. Zeszły sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli fińskiej II ligi.