AAC EAGLES   FC INDIANA
US OPEN CUP Toyota Park, boisko treningowe

2011-04-30, 16:15

Czas spotkania: 90 min.

Od pierwszych minut pucharowego spotkania, rozgrywanego przy silnych porywistych podmuchach wiatru druzyna AAC EAGLES narzucila rywalom z Indiany warunki gry. Orly zagraly wysokim pressingiem i od razu zaatakowaly bramke rywali. Falowe ataki chicagowskiej druzyny doprowadzily w 14 min. do zdobycia pierwszej bramki dla Orlow. Pilke w srodku pola wywalczyl Kapusta i ladnym prostopadlym podaniem wypusicil "w uliczke" Kube Piotrowskiego, ktory w swoim sprinterskim stylu zdobyl pierwszego gola dla gospodarzy. Na kolejna bramke kibice czekali do 23 min. kiedy pilke przed polem karnym wyluskal od obroncow Golik i podal do Kuby Piotrowskiego, ktory bedac sam na sam z bramkarzem gosci podwyzyszyl na 2-0. Piec minut pozniej kolejnego gola dla Orlow zdobyl Marcin Simson, ktory strzalem z dystansu i dziwnej rotacji pilki, przy silnym wietrze zaskoczyl calkowicie bramkarza z Indiany. Pozniej Kapusta trafil w poprzeczke a Otachel minimalnie przestrzeli obok slupka. W 40 min. bylo juz 4-0 za sprawa Matta Kochanowskiego, ktory wykorzystal blad obroncow i skierowal pilke do bramki obok bezradnego bramkarza gosci. W koncowce rywale przeprowadzili dwie bardzo grozne kontry, lecz najpierw swietnie interweniowal M. Pieniazek a w kolejnej sytuacji bramkowej popisla sie interwencja bramkarz Los. Do przerwy 4-0 dla EAGLES. Po przerwie obraz gry nie ulegl zmianie i to dalej Orly dominowaly na boisku. Juz na poczatku drugiej polowy w 48 min. w polu karnym zostal faulowany kapitan Orlow, Pawel Otachel i sedzia podyktowal rzut karny. Egzekutorem "jedenastki" byl Jakub Piotrowski, ktorego strzal obronil bramkarz gosci.  Minute pozniej szybka akcje przeprowadzily Orly i Otachel idealnie podal do Kuby Piotrowskiego, ktory z bliska strzelil do bramki rywali. Gdy wydawalo sie ze kolejne bramki dla Orlow padna za chwile rzut wolny wykonywali goscie i pilka po przypadkowym zagaraniu glowa przez Napiorkowskiego wpadla do bramki EAGLES. Koncowka spotkania to walka o wynik w wykonaniu Orlow, ktore musialy zdobyc kolejne bramki aby bezposrednio awansowac do kolejnej rundy U.S. OPEN CUP. W 76 min. wynik na 6-1 podwyzszyl Adrian Skital wykanczajac ladna indywidualna akcje. Pozniej zawodnicy gospodarzy zmarnowali kilka wysmienitych okazji bramkowych co sie zemscilo w 81 min. kiedy to po kontrze rywale zdobyli druga bramke. Odpowiedz EAGLES byla natychmiastowa i minute pozniej kolejna bramke po sprinterskim rajdzie zdobywa Jakub Piotrowski. Na zdobycie kolejnego jakze waznego gola rywale juz nie pozwolili i Orly wygraly 7-2. Bezposredino do dalszej fazy pucharowych rozgrywek awansowal druzyna Meance Iowa, ktora pokonala 7-1 Kansas City Athletics. Orly o awans beda walczyly z Adria Chicago, ktora w Detroit pokonala 6-4 zespol United